26. kolo SKMK - FK Židlochovice 1:1 (0:1)

02.06.2024

Střelec gólu: 70´ Simr

Tým Židlochovic se netajil tím, že do Knínic jede pro vítězství a díky zimnímu posílení se očekával těsnější souboj než na podzim v Židlochovicích.
A bylo to znát od prvních minut utkání, do kterého vlétli hráči hostů bez bázně a hany. Úvodní tlak výustil ve střelu Peše, kterou Zálesky chytil, přímý kop Nováka (6), který Záleský vytáhl a protiútok po rohu domácích, kdy do třetice Záles zasahovat nemusel. První šanci domácích připravil Simrovi Moravec, ale hostující obránci byli pozorní. Po přímém kopu si míč zpracoval Simr, ale obránci mu míč odkopli před Ryšavého, jehož střela nemíříla mezi tyče. Hra se vyrovnala, ale přibývalo drobných faulů z dohrávání soubojů. Po jednom takovém si sám faulovaný Ryšavý postavil před vápnem míč na přímý volný kop, bohužel mířil nad. Na druhé straně potom z pravé strany servíroval míč nebezpečně Pukančík, ale naštěstí pro domácí Novák (88) na míč nedosáhl. Z velmi podobné akce při rychlém protiútoku už byli hosté úspěšní a prudkou přihrávku před bránu Novák (88) proměnil - 0:1.
Dančák poslal centr do vápna, Simr sklepl hrudníkem pod sebe, ale střelu z první neusměrnil Ryšavý na bránu. Na druhé straně hlavičkoval opět Novák (88), ale tentokráte Záleský bez problému chytil. Když Baran vyslal za obranu Vlčka, schylovalo se k nevětší šanci domácích v první půli, ale hostující obránce strčil Vlčkovi do střely nohy a k ohrožení brány jej nepustil. Z dálky poté pálil Pukančík a sice míč z náruče Záleskému vypadl, vážněji to bránu neohrozilo. Poté se trošku jiskřilo na obou stranách, z čehož padly 3 žluté karty. Poslední akci rozjel ze strany Knapek, Simr počkal na Oklešťka, ale ani jeho střela nešla mezi tyče.

Do druhého poločasu nahradil Vlčka Traore. Náznak prvního ohrožení bylo, když přešel Pukančík přes Knapka, ale jeho přihrávku nevyužil Regec. Znovu přes levou stranu pronikal Novák (88), ale domácí obránci odkopli na roh. Po souhře s Oklešťkem se do první šance dostal Traore, ale jeho střela šla nad bránu. Ten si počínal dále velice aktivně a při dalším přechodu přes obránce poslal míč Momo do vápna, ale míč jím jen proletěl. Za Oklešťka šel Imrich a i ten přispěl  záhy svým dílem, když poslal míč na Simra, jehož zpracovaný míč neusměrnil ze vzduchu Dančák. Na prodloužený balón si naběhl Simr, ale jeho pokus o přehození brankář vystihl a míč tečoval nad břevno. Z následného rohu na první tyči lízl hlavou míč Huška, ale poslal jej jen na břevno, od něj se odrazil na druhou tyč před bránu, kde je procedil do sítě Simr - 1:1.
Na hostech bylo znát, že se chtějí bodově dotáhnout za každou cenu a tak pokračovali v obléhání domácí brány. Hlavu Malůška zlikvidoval Záleský, stejně jako si stáhl obranný zákrok a přihrávku hrudníkem od Schustera. Poslední šancí se prezentovali neúspěšně Moravec se Simrem. Přes početné kouskování hry fauly a debatami nad fauly pískl rozhodčí v 90. minutě do píšťalky, aby hráči SKMK remízou stvrdili postup do I. B třídy (v novém ročníku 7. liga dospělých JmKFS).

Příští sobotu od 10.30 přivítáme na svém hřišti SK Pozořice, kterým budeme chtít oplatit venkovní porážku a odstartovat oslavy postupu.

© 2022-24 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.