SKMK - SK Dolní Kounice 7:0 (5:0)

05.05.2024

Střelci gólů: 3´ Simr, 9´ Vlček, 14´ Okleštěk, 20´ Simr, 35´ Ryšavý, 59´ Knapek, 89´ Vlček

Po úspěšném středečním utkání v Blučině vypadli ze sestavy Moravec s Huškou. Dvoubrankové vedení si připsali hráči SKMK na počátku z velmi podobných situací. Nejdříve míč vyplaval po zákroku gólmana před Ryšavého, jehož střelu tečoval Simr - 1:0, aby po dalším rohovém kopu a vyražení gólmanem Zelinkou míč zpracoval na prsou Vlček a tvrdou ranou zvýšil na 2:0.
Že i mistr tesař se někdy utne se ukázalo, když po náražečce Oklešťka se Simrem první jmenovaný přestřelil i sítě za branou. Reparát ale složil takřka okamžitě, když míč ze středu hřiště vyvezl Ryšavý, přiťuknul jí Oklešťkovi a ten tvrdou střelou nedal Zelinkovi šanci - 3:0.
Kombinační pasáž  před vápnem hostů zrychlil Traore, když pustil přihrávku na něj na Sitaře, který odecentroval, jeho centr zpracoval na hrudníku Simr a opět tvrdou ranou skóroval - 4:0.
Do první vážnější šance hostů se dostal kapitán Suchánek, který přešel přes Sitaře, navedl si míč dál od brankové čáry a vystřelil, ale Záleský chytil střelu do koše. Následně zkoušel střelu Pavlík, ale nedůrazná střela nebyla ohrožením domácí brány. Když potáhl míč Simr, pouštěl tentokrát míč Okleštěk na Traoreho, ale jeho střela lízla vnější tyč Zelinkovy brány. Z pravé strany hostů poté zahrozil Veselý, když se protáhl přes Dančáka, ale míč si ukopl a vzal mu jej Záleský. Suchánek po té znovu doběhl míč na levé straně, počkal si na náběh Ohanesjana, který ale tutovou šanci promáchl. Velmi pěkně pak vysunul nízkým podkopnutím balónu přes nohy protihráčů Baran Ryšavého, jehož střela skončila v síti, bohužel jí ale hráč domácích přebíral v postavení mimo hru. Před poločasem zvýšil Ryšavý po spolupráci se Simrem - 5:0.

Do druhého poločasu nastoupili Knapek s Bohdálkem, a ještě ze závěru první půle střídající Imrich. Ten byl prvním, kdo vyslal střelu na Zelinku, ale gólman vytáhl na roh. Pak si míč na pravé straně vzal Vlček, dostal se přes obránce a poslal přihrávku za obranou na nabíhajícího Knapka, který nadvakrát překonal brankáře - 6:0.
Do šance poté naběhl Suchánek, ale v tísni nastřelil jen hrudník Záleského. Poté po menším zmatku v domácím pokutovém území zazvonila tyč Záleského brány. O balón přišel Dančák, ale střelu Veselého si stáhl Záleský. Při malé domů od Knapka se Záleskému zaškobrtl míč a snaha vybojovat jej zpátky byla posouzená jako nedovolená, nařízený pokutový kop ale Koupil neproměnil. Poslední akcí zápasu byla individuální akce Vlčka, který v náběhu prostřelil Zelinku - 7:0.

Příští neděli od 17 hodin hraje SKMK s B-týmem Ivančic na hřišti v Řeznovicích, v dalším domácím zápase přivítáme v neděli 19.5. od 17 hodin soupeře z Kupařovic.

© 2022-24 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.